Z médií

Rozhovor s paní Dr. Moravcovou o ketogenní dietě v deníku Metro

Léto už klepe na dveře a každý z nás se chce předvést pěkným tělem bez zbytečných kilogramů. Jak toho docílit jsme se zeptali MUDr. Jany Moravcové, se kterou se můžete setkat v Centru prevence, kde se zabývají redukcí tělesné hmotnosti a zdravým životním stylem.

Zobrazit celý článek

Obezita a její rizika

Obezita je charakterizována zvýšeným podílem tělesného tuku v organismu. Zhoršuje kvalitu života v oblasti fyzického zdraví, může však významně ovlivňovat i mentální funkce. Mezi nejzávažnější zdravotní komplikace nadváhy a obezity řadíme kardiovaskulární choroby a s nimi spojená rizika předčasných úmrtí a vážných zdravotních komplikací. Už snížení hmotnosti o 5 až 10 % je spojeno s významným snížením zdravotních rizik (úprava hladiny krevního cukru a hladiny krevních tuků, snížení rizik spojených s projevy

Zobrazit celý článek

Pár slov o obezitě

Mnozí z Vás se již jistě setkali se slůvkem obezita. Věty typu nejez tolik, protože budeš obézní. Co vlastně ta obezita je? Může za obezitu člověka opravdu pouze tzv. přejídání se?

Obezita je dnes považována za jedno z primárních zdravotních rizik industriální společnosti. Zdravotní význam obezity je však podceňován jak laiky, tak zdravotníky, protože obezita jako taková život bezprostředně neohrožuje.
Víceméně četné zdravotní komplikace obezity významně ovlivňují jak nemocnost, tak kvalitu a délku života o

Zobrazit celý článek