Korekce páteře může pomoci i při léčbě neplodnosti

Zveřejněno 03.05.12 | Kategorie Články | Žádný komentář

Obtíže s otěhotněním patří mezi velmi choulostivé problémy. Existuje mnoho různých příčin neplodnosti, které vyžadují rozdílnou léčbu. I když je v některých případech nutný chirurgický zákrok, v jiných kupodivu postačí pravidelné cvičení pod vedením odborníka.

Neprostupné vejcovody v důsledku asymetrie pánve

Pokud se vám již delší dobu nedaří otěhotnět, jistě by vaše kroky měly v první řadě vést za gynekologem či přímo odborníkem v reprodukční medicíně, který nejprve musí odhalit příčinu vašich obtíží. Pokud je vám stanovena diagnóza „funkční sterilita“, pak je vhodné vyhledat fyzioterapeuta. Pod tímto názvem se totiž skrývá porucha vzájemného postavení kostí tvořících pánev a následné nerovnoměrné napínání a zkracování souvisejících vazů a svalů. Výsledkem může být stlačování vejcovodů u ženy nebo chámovodů u muže a následná neplodnost.

Bolestivá menstruace? Někdy pomůže cvičení…

Špatné postavení páteře a pánve může souviset s řadou dalších obtíží. Kromě bolesti zad, která by většinu z nás napadla v první řadě, mohou být některé více překvapivé. Patří mezi ně:

  • – bolestivá či nepravidelná menstruace,
  • – nepříjemné pocity při souloži,
  • – inkontinence,
  • – bolestivá kostrč,
  • – zácpa a mnohé další.

Osteopatická metoda korekce páteře využívá jemné nebolestivé manipulační techniky, které vedou k odstranění svalové nerovnováhy, zlepšení postavení těla, a tím i zmírnění či úplnému odstranění mnoha zdravotních problémů. Tato metoda stojí na pomezí alternativní a klasické medicíny a například v USA je plně uznávána a vyučována na mnohých univerzitách. Přes západní Evropu se pomalu rozšířila i do naší země, kde se s ní můžete setkat a její techniky vyzkoušet také v Centru prevence.

(veri)

No comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *