Unikátní léčba nadváhy a obezity

Zveřejněno 06.09.21 | Kategorie Články | Žádný komentář

V prostorách nestátního zdravotnického zařízení CENTRUM PREVENCE na Chodově (provozované naším občanským sdružením Centrum prevence) jsme pro vás rozšířili služby v oblasti prevence a léčby obezity a nadváhy. Projekt účinné léčby obezity a nadváhy s názvem Dr. Diet se těší velkému zájmu z řad klientů od druhé poloviny června 2014.

Dr. Diet, to je:

• unikátní proteinová dieta
• hubnutí pod dohledem odborného lékaře
• rychlé a trvalé hubnutí
• měsíční úbytek 2 – 10 kg (dle konkrétních fází)
• hubnutí bez JOJO efektu
• správné nastartování metabolismu
• dieta vhodná i pro pacienty s pohybovými obtížemi, onemocněními dýchacího a oběhového systému
• a především 100% spokojenost našich klientů

Co je to vlastně proteinová dieta?

K léčbě nadváhy či obezity používáme vysoce účinnou a bezpečnou metodu redukce tělesné hmotnosti, která nese název PROTEINOVÁ DIETA. Při této dietě dochází k minimálnímu úbytku svalové tkáně (což je častý efekt nízkoenergetických diet) a redukce hmotnosti se děje především na úkor tkáně tukové.

Proteinová dieta za využití přírodních produktů  Dr. Diet sestává ze tří za sebou jdoucích fází a vždy probíhá pod dohledem lékaře. Nasazení jednotlivých fází a jejich délka je stanovena individuálně, s ohledem na pacientovu hmotnost, podíl tukové tkáně, zdravotní stav, věk a další vstupní parametry.

Co vás čeká?

Dieta spočívám v dodržování celkem 3 fází, z čehož:

1. FÁZE

Obvyklá rychlost hubnutí: 5 až 10 kg za měsíc.

Spočívá v náhradě „pravých“ jídel instantními bílkovinnými pokrmy v sáčcích (je třeba dodržovat poměr 50 : 50 mezi slanými a sladkými příchutěmi), ke kterým se povinně konzumují povolené druhy zeleniny (některé v neomezeném množství). Z jídelníčku je vyřazena zelenina s vysokým obsahem sacharidů. Povoleno je pak jedno „pravé“ hlavní jídlo s vysokým obsahem bílkovin a minimálním možným obsahem tuků za den (například libová masa, ryby, mořské plody). Všechny „sladké“ potraviny (s výjimkou „sladkých“ instantních proteinových jídel) jsou striktně zakázány (včetně ovoce a sladkých nápojů). Redukována je konzumace kofeinu, zcela zakázán je alkohol. První fáze obvykle trvá 30 dnů a může být prodloužena, v závislosti na redukované hmotnosti, i o mnoho měsíců. Obvyklá spotřeba námi dodaných instantních pokrmů je 4 kusy za den. Nutné je užívání vitamínů, minerálů a omega kyselin.

2. FÁZE

Obvyklá rychlost hubnutí: 2 až 5 kg za měsíc.

Obvykle trvá dvakrát déle než fáze předchozí a vždy povinně následuje po první fázi. Váš terapeut ji může individuálně modifikovat. Jejím cílem je nadále omezovat přísun nekvalitních (zejména živočišných) tuků a postupně vás navykat na opětovný přísun sacharidů (nikoliv ve formě rafinovaného cukru, nýbrž v podobě potravin, které sacharidy obsahují: některé druhy zeleniny, ovoce, škroboviny, pečivo atd.). V podstatě jde o mírnější první fázi, která může trvat i mnoho měsíců. Povolena jsou dvě „pravá“ hlavní jídla s vysokým obsahem bílkovin a minimálním možným obsahem tuků. Přílohy i potraviny s obsahem sacharidů zavádíme do jídelníčku velmi, velmi opatrně. Průměrná spotřeba námi dodaných instantních pokrmů je 3 kusy za den. Doplňování minerálů již zpravidla není nutné, kvalitní omega kyseliny je třeba užívat nadále.

3. FÁZE

Rovnováha mezi energetickým příjmem a výdejem.

Obvykle trvá 30 dnů, avšak může být terapeutem předepsána natrvalo. V tu chvíli už žijete v podstatě zdravě. Nepřejídáte se, jíte pravidelně 3-4x denně, nejíte na noc, vzdáváte se konzumace toxických, respektive návykových látek (kravské mléko, rafinované tuky, rafinovaný cukr, chemicky upravované nebo geneticky modifikované potraviny, nejškodlivější druhy alkoholu – pivo, destiláty). Dáváte přednost biopotravinám, nekouříte, kvalitní alkohol užíváte velmi střídmě (víno bylo kdysi zapsáno v lékopise jako léčivo), stejně jako celozrnné pečivo. Předtím, než si cokoliv vložíte do úst, si pokládáte otázku: Je to mému tělu k něčemu dobré? Věnujete se efektivním pohybovým aktivitám. Tento životní styl musí být příjemný, jinak jste ve fázích předešlých, určených k detoxikaci, očistě, ztrátě zbytečných kilogramů a „vymazání vadného programu“, udělal(a) něco špatně. Ve čtvrté fázi je vhodné konzumovat námi dodané instantní pokrmy v množství 2 kusy denně. Obvykle jde o proteinovou snídani nebo přesnídávku a proteinovou svačinu.

Jaký je postup?

Před nasazením diety provedeme podrobné zhodnocení vašeho zdravotního stavu, v indikovaných případech pak vyšetření lékařem – internistou a laboratorní odběry. Následuje analýza složení těla na přístroji Biospace Inbody 230  a pohovor s dietním terapeutem. Ten Vám nastaví individuální dietní plán a poskytne vám dietní přípravky na prvních 28 dní (obvykle 28 x 4 ks), vitamíny a minerály. Všechna vyšetření jsou rychlá a bezbolestná.

 

Kolik proteinová dieta stojí?:

Cena služeb programu Dr. Diet poskytovaných po dobu 6 měsíců činí 3.990 Kč a zahrnuje vstupní osobní konzultaci, podrobné zhodnocení vašeho zdravotního stavu, nastavení individuálního výživového schématu, na konci každého redukčního měsíce kontrolní osobní konzultaci včetně kontrolní analýzy složení těla přístrojem InBody, služby portálu ZhubnuHned.cz, průběžnou on-line podporu a výstupní kontrolní analýzu včetně kontrolní analýzy složení těla přístrojem InBody. Při redukci trvající déle než 6 měsíců nebo opakovaném zahájení programu po uplynutí této doby účtujeme 1990 Kč za každé další 3 měsíce trvání programu. Kontrolní analýza složení těla nad rámec pravidelného vstupního, výstupního a měsíčního měření (jen v případě Vašeho zájmu) stojí 250 Kč.

 

Jeden dietní přípravek Dr. Diet stojí 70 Kč (obvykle při požadavku na celkovou redukci 10 až 15 kg budete první měsíc potřebovat 28 x 4 ks, druhý měsíc 28 x 3 ks a třetí měsíc 28 x 2 ks). V případě rozsáhlejší redukce hmotnosti budete potřebovat úměrně větší množství dietních přípravků. Dietní přípravky obdržíte vždy na měsíc dopředu při každé návštěvě, také si je v průběhu programu i po jeho skončení můžete zakoupit v e-shopu na portále ZhubnuHned.cz. Veškeré druhy jídel a jejich příchutě naleznete zde

 

Vitamíny a minerály stojí 250 Kč za balení 60 ks, multivitamin, draslík a omega kyseliny doporučujeme užívat alespoň v průběhu první a druhé fáze.

 

Více bližších informací naleznete v letáku níže (možnost stažení) a na internetových stránkách www.zhubnuhned.cz.

 

Pro objednání volejte, prosím, ve všední dny od 8:30 – 17:00 hodin na telefonní číslo 226 802 226, 604 277 180.  

 

 

 

No comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *